Bukmacherem jest osoba zajmująca się przyjmowaniem zakładów pieniężnych przed zawodami sportowymi wszelakich dyscyplin, jak wyścigi konne, piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, pływanie, wyścigi kolarskie, wyścigi samochodowe itp., oraz różnej maści wydarzeniami społecznymi, jak chociażby wybory prezydenckie, referenda czy też wybory parlamentarne oraz samorządowe.

Wyraz bukmacher wywodzi się z języka angielskiego od słowa Bookmaker, book-książka, make- robić. Na terenie Rzeczpospolitej Polskiej działalność bukmacherów jest regulowana ustawą z dnia 19. listopada 2009 roku o grach hazardowych, która to weszła w życie dnia 1. stycznia 2010 roku uchylając przy tym ustawę z dnia 29. lipca 1992 roku o grach losowych i zakładach wzajemnych.

Bukmacherzy internetowi zarejestrowani w Polsce

Działalnością bukmacherską w Polsce legalnie trudzi się osiem firm, a są to:

  1. Totolotek SA w Warszawie (oraz totalizatory sportowe)
  2. Lv Bet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach
  3. SuperBet Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach
  4. MILENIUM zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. w Zielonej Górze
  5. E-TOTO Sp. z o.o. w Warszawie
  6. forBET Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie
  7. Star-Typ Sport Sp. z o.o. w Żorach
  8. FORTUNA zakłady bukmacherskie Sp. z o.o. w Cieszynie

Graj w zakładach bukmacherskich Fortuna
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Jakiego bukmachera wybrać?

Z powodu nowej ustawy regulującej przepisy o hazardzie oraz funkcjonowaniu zakładów bukmacherskich, wiele funkcjonujących do 2010 roku musiało zakończyć swoją działalność. Mimo to, wielu bukmacherów funkcjonuje nadal, bez zezwolenia, wykorzystując przy tym luki prawne oraz stosując obejścia aktualnych przepisów.

Jedną z podstawowych zmian nowej ustawy jest zakaz urządzania gier hazardowych przez sieć Internet, tak samo jak i uczestniczenie w nich. W związku z tą ustawą wszystkie międzynarodowe zakłady bukmacherskie działające w Internecie są w Polsce nielegalne. Są to między innymi Unibet, Bet At Home, Expekt czy też BET365.

Za grę u nielegalnego bukmachera na mocy artykułu 107, paragrafu 2. Kodeksu karnego skarbowego podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych. Czyn ten stanowi przestępstwo skarbowe.

Legalnymi zakładami są więc te, które prowadzą działalność stacjonarną oraz posiadają aktualne zezwolenie ministra finansów. Mimo zaostrzeń, legalne zakłady bukmacherskie wprowadzają do swoich ofert szereg urozmaiceń, dzięki którym gracz zawsze znajdzie coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here