Dla jednych – forma zabawy, dla drugich – źródło utrzymania, dla jeszcze innych – styl życia. Niezależnie od motywacji, dla których dana osoba wnosi zakłady bukmacherskie, najczęściej, wspólnym mianownikiem łączącym tych wszystkich ludzi jest zainteresowanie sportem.

Bowiem to właśnie sport, przede wszystkim, jest przedmiotem podejmowanych zakładów, które wiele laików w tej dziedzinie ze względu na trudną, w ich mniemaniu, do napisania i wymówienia nazwę, określa przede wszystkim mianem zakładów sportowych. Choć warto uświadomić sobie, iż poza sportem, zakłady dotyczą m.in. wyników wyborów politycznych, zwycięstwa w telewizyjnym show czy wysokości określonych akcji, parametrów, wartości.

Zakłady bukmacherskie jak grać?

Nazwa „zakłady bukmacherskie” pochodzi od określenia „bukmacher”, za pomocą którego nazywa się instytucję bądź osobę, która przyjmuje zakłady pieniężne. Z kolei to ostatnie określenie ma angielską etymologię, jako iż słowo „book” oznacza zakład, zaś „make” w tym kontekście oznacza robić. Wobec tego bukmacher to osoba, która robi zakłady, a więc je organizuje, przyjmuje, ale również je rozlicza.

Ów rodzaj zakładów polega na postawieniu określonej sumy pieniędzy na dany czynnik/wynik, odnoszący się do konkretnego zdarzenia. Przykładowo, przedmiotem zakładu może być wygrana Realu w finale Ligii Mistrzów. Jeśli nasz typ okaże się słuszny, postawiona przez nas kwota zostaje pomnożona przez kurs, który występował w momencie wniesienia zakładu. Po odjęciu podatku i innych, ewentualnych opłat, pozostała część stanowi naszą wygraną.

Oczywiście, zakłady sportowe mogą być o wiele bardziej skomplikowane, ich przedmiotem może być liczba bramek, ilość zdobytych punktów, zwycięstwo danej drużyny w szerszym cyklu bądź też zakład na zwycięstwo lub remis danej drużyny. Kursy poszczególnych zakładów są zróżnicowane. Im dane zdarzenie jest mniej prawdopodobne, tym większy kurs.

Graj w zakładach bukmacherskich LV BET
Odbierz darmowy zakład za rejestrację i bonus na start

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie żeby wygrać

Jak już zostało wspomniane, dla wielu główną motywacją do wnoszenia zakładów bukmacherskich jest motywacja finansowa. Trzeba zauważyć, że popularne są nie tylko zakłady pojedyncze, ale również akumulacyjne, które sprawiają, że nasza potencjalna wygrana rośnie. Dzieje się tak wtedy, gdy na jednym kuponie wniesiemy kilka zakładów, zaś poszczególne kursy mnożą się nie tylko przez wniesiony przez nas kapitał, ale również przez siebie. Jednak wygrana możliwa jest tylko wtedy, gdy każdy z zakładów okaże się trafny. Ryzyko niepowodzenia jest tutaj większe, ale również i kwota wygranej znacznie rośnie.

Podsumowując, zakłady bukmacherskie to forma gry, która ma wiele wspólnego z hazardem. Wnosimy zakłady na nasze pieniądze, ryzyko niepowodzenia jest wysokie. Jednak, wiele zależy od naszej wiedzy, przede wszystkim z dziedziny sportu, która pozwala nam zredukować owe ryzyko. Zaś wygrane mogą być nieraz bardzo wysokie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here